Ada Tesisat firmamız, termal su kaçak tespit cihazı ve akustik dinleme cihazı ile kırmadan su kaçak tespiti hizmeti vermektedir.

Kırmadan kameralı su kaçağı tespiti hizmetinin en önemli detayları, sizlerle buluşturulacaktır. Bu nedenle hizmetlerimizden yana herhangi bir problemin yaşanmayacağı konusunda sizlere garanti veriyoruz. Peki, bu kadar önemli bir konu olmasına karşın, su kaçak tespiti hizmetini herkes gerçekleştirebilir mi? Elbette ki hayır. Çünkü iki önemli cihaz ile bu işlem gerçekleştirilir. Ada Tesisat firmamızın hizmet yapısına bakıldığında da, zaten bu hususta ne kadar profesyonel olduğumuz ortadadır. Çünkü hizmet prensiplerimizi sizlere sunarken, her türlü değeri göz önünde bulunduruyoruz. Bunun için de, su kaçak tespiti hizmetimizi garantili, kaliteli ve uygun fiyatlı bir şekilde müşterilerimize ulaştırmaktayız. Peki, su kaçaklarının belirtileri nelerdir? Bunları kendi yöntemlerimiz ile nasıl fark edebiliriz?

Evde Su Kaçak Tespiti

Su kaçakları ile pek çok farklı sebep sonucunda karşılaşıyoruz ancak bunun ne olduğunu ne yazık ki fark edemiyoruz. Bizler de Ankara tesisatçı firması olarak, sizlere evinizde su kaçak tespitini nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğiz. Yani, su kaçak tespiti işleminden önce, su kaçakları nasıl fark edilir? bunları açıklayacağız.

 • Su faturalarının her ay beklenen düzeyden fazla gelmesi,
 • Musluk veya bataryalar kapalı haldeyken bile su sayacının dönmeye devam etmesi,
 • Duvarlarda çeşitli renk değişikliklerinin oluşması,
 • Alt komşunun tavanında sararmaların meydana gelmesi,
 • Rutubet kokusunun hissedilmeye başlanması,
 • Fayansların üzerine su çıkması,
 • Mermer veya fayansların arasındaki derzlerin sararması,
 • Kanalizasyon böcekleri ile karşılaşılması, su kaçaklarının fark edilmesi için yeterli olan en önemli belirtilerdir.

Yukarıdaki belirtileri dikkate aldığınızda, su kaçaklarının oluşup oluşmadığını kolay bir şekilde fark edebilirsiniz. Ankara tesisat hizmeti verdiğimiz firmamızda da bizler için en önemli olan husus, sizlere kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Bu nedenle hizmetlerimizi ulaştırırken bu tür değerlere dikkat etmekteyiz.

Su Kaçaklarının Sebepleri

Su kaçaklarının belirtileri hakkında gerekli olan değerleri öğrendiniz ancak, bununla beraber su kaçaklarının sebeplerinin farkına varmak da gerekir. Bu nedenle hizmetlerimizi sizlere sunarken, teknik bilgilerimizi de aktarmaya özen göstermekteyiz. Peki, su kaçak tespiti hizmetinden önce, su kaçaklarının sebepleri nelerdir? Bunları açıklayalım.

 • Musluk ve bataryaların hızlı bir şekilde açılıp, kapatılması,
 • Binaların çevresel etmenler sonucunda oturması,
 • Evdeki tadilat işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında, su tesisatlarına zarar verilmesi,
 • Kimyasal kostik gibi tıkanıklık açıcıların sık sık kullanılması sonucunda, pimaş contalarının çürümesi,
 • Kalitesiz malzemelerle tesisatların döşenmesi,
 • Kaynak işlemlerinin “boru ütüsü” ile etkin bir şekilde yapılamaması,
 • Eski tip galvaniz boruların zaman geçtikçe çürümesi,
 • Tıkanıklık açan firmaların tesisatlara zarar vermesi, su tesisatlarındaki kaçakların oluşumuna etki eden en önemli durumlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle su kaçaklarının sebeplerini bilmek, hepimiz için önemli bir değer oluşturacaktır.

Su Kaçak Tespiti Nasıl Gerçekleştirilir?

Su tesisatçısı olarak hizmet veren firmaların en önemli hizmet grupları arasında su kaçak tespiti hizmeti ilk sırada yer alır. Çünkü bu hizmet, geleneksel yöntemden farklı olarak, kırmadan gerçekleştirilir. Hal böyle olunca da, su kaçakları ile ilgili hizmetlerde tüm değerler ele alınmış olacaktır. Bizler verdiğimiz tüm hizmetler ile buna dikkat ettiğimiz için, hizmetlerimizden yana herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Peki, su tesisatlarındaki kaçakların tespiti nasıl gerçekleştirilir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

 • Alt komşu ile iletişime geçmek, su kaçak tespiti açısından hayati bir öneme sahiptir. Bu nedenle alt komşu ile gerekli konuları görüştükten sonra sizlere hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Özellikle verdiğimiz hizmetlerdeki profesyonellik en önemli detay olduğu için de, hizmetimizde ilk aşama budur. Böylece su kaçağının hangi noktada olduğu kararlaştırılmış olur.
 • Eğer alt kata su “kesik kesik” akıyor olursa, kaçak pis su tesisatından kaynaklanır, “devamlı” akıyorsa, bu durumda kaçak temiz su tesisatından kaynaklanır.
 • Sonrasında ise “termal kameralı kaçak tespit cihazı” ile “akustik dinleme cihazı” bir arada kullanılır. Bu iki cihaz bir arada kullanılmaz ise, “noktasal” kaçak tespiti gerçekleştirilemez.
 • Termal kameralı kaçak tespit cihazı, “kızılötesi” ışınlar ile tesisatların yerlerini belirler. Alt komşu ile yapılan sohbette geçen şikayetlere göre belirlenen kaçak tesisatı çerçevesinde, termal kameralı kaçak tespit cihazı o tesisata yoğunlaşır. Sonucunda da kaçak tespitinin ilk aşaması gerçekleştirilmiş olur.
 • Akustik dinleme cihazı ile “ses dalgaları” dikkate alındığı için, yapısı itibari ile kulaklığa benzer. Bu nedenle akustik dinleme cihazı ile daima kaçak tespiti noktasal olarak gerçekleştirilmiş olur.

Yukarıdaki aşamalar gerçekleştirilerek, noktasal su kaçak tespiti hizmeti sunulmuş olur. Bu nedenle Ankarada su kaçak tespiti hizmetimiz 7/24 sürdürülmeye devam etmektedir.

Ada Tesisat Firmamızın İşleyişi

Firmamız, 13 yılı aşkın bir süredir bu alanda hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Bu nedenle müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmalarını yürütür. Özellikle kırmadan su kaçak tespiti konusunda ön planda olan firmamız, her türlü su tesisatı hizmetinde, garantili servis imkanı sunmaktadır. Nöbetçi tesisat hizmetimiz kapsamında da, günün her saatinde bizlerden hizmet alabilir ve bunun için hızlı ulaşım olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz. Sizler de verdiğimiz uygun fiyatlı hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, bunun için bizlerle telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!
× Whatsapp Mesaj