Sıhhi tesisat alanının en önemli hizmetleri olan su kaçak tespiti ve tamiri, profesyonel
ekibimiz ile en kaliteli şekilde nihayete erdirilir.

Günlük yaşantı içerisinde önemli bir yere sahip olan su kullanımı, yapılan hatalar sonucunda sekteye uğrayabilir. Elbette ki bu hatalar yalnızca kullanıcılardan kaynaklanmamakta. Genel çerçevede tesisatta ve tesisatı döşeyen ustadan kaynaklanıyor. Sıhhi tesisatçı firması olarak Ankara’da kapsamlı hizmetlerimizi sizler için sürdürdüğümüzden dolayı, bu tür konularda herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmazsınız. Çünkü bizler Ankaranın en iyi tesisatçısı olup, hizmetlerimizi bu anlamda en kaliteli malzemeler ve son teknolojik ekipmanlar ile gerçekleştiriyoruz. Su tesisatçısı talebiniz var ve bu talebe karşılık en iyi hizmeti mi istiyorsunuz? Bunun için Ada Tesisat firmamız ile iletişime geçip, gerekli olan hizmetleri garantili bir şekilde alabilirsiniz.

Su Tesisat Ağları

Su kullanımı önemli ancak, kullanılan suyun kanalizasyon ağlarına gönderilmesi de oldukça önemli. Bu nedenle iki adet su tesisatı bulunur. Bunlardan birincisi “temiz su tesisatı” iken, diğeri “pis su tesisatı” olarak bilinir. Bu iki su tesisatında meydana gelen kaçakların tamir ve tespit aşaması zorludur. Peki, zorluklar hangi sebeplerden ötürü kaynaklanır? Sıhhi tesisatçı olarak sizlere bunlardan bahsedelim.

 • Temiz Su Tesisatları: Temiz su tesisatları, evimizde veya işyerimizde kullandığımız tüm suları hitap eder. Bu tesisatlarda bir kaçak oluşumu söz konusu ise, devamlı olarak alt kata su akar. Fark edilip, su vanası kapatılana kadar, sızıntı da sürmüş olur.
 • Pis Su Tesisatları: Temiz su tesisatlarından kullanılan suların, kanalizasyonlara ulaştırılması aşamasına kadar geçen tüm pimaşlar, pis su tesisatları olarak adlandırılır. Kullanılan su, bu tür tesisatlarda akarken kaçak oluşursa, tespit işlemi biraz meşakkatli olur. Bunun sebebi de pis su tesisatı kaçaklarının en önemli belirtisinin, kesik kesik akan su olmasıdır. Kesik kesik olmasının sebebi ise, temiz su kullanımının belirli periyotlarda olmasıdır.

Teknik açıdan bakıldığında pis su tesisatı kaçaklarını tespit etmek, temiz su tesisatlarına göre daha zordur. Bu nedenle Ada Tesisat firmamızda her türlü tesisat hizmeti kesintisiz bir şekilde sürdürülmektedir.

Su Kaçaklarının Belirtileri Nelerdir?

Su tesisatlarında bir kaçak var ve bu kaçağın tespit edilmesi gerekiyorsa, bunun için Ankarada tesisatçı firmamızı arayabilir ve hizmet talebinizi iletebilirsiniz. Ancak öncelikli olan, bu tür kaçakları fark etmek olur. Sıhhi tesisatçı firması olarak, sizlere bu anlamda en kapsamlı hizmeti vermek için, tüm teknik bilgilerimizi aktaracağız. Peki, su kaçaklarını nasıl fark edebiliriz?

 • Su faturası düzenli olarak geldiği seviyeden çok daha yüksek geldiyse,
 • Musluk ve bataryalar kapalı haldeyken bile su sayacı hali hazırda dönüyorsa,
 • Rutubet kokusu evin veya işyerinin içerisinde tamamen hissediliyorsa,
 • Duvarlarda sararmalar veya küflenmeler meydana gelmişse,
 • Alt komşunun tavanında sararmalar oluşmuşsa,
 • Fayans veya mermer aralarındaki derzlerin rengi sararmışsa,
 • Mermerlerin üzerine su çıkmaya başlamışsa,
 • Kanalizasyon böcekleri ile sık sık karşılaşılmaya başlanmış ise, su tesisatlarındaki kaçaklar ile karşı karşıya kalınmış demektir.

Su tesisatlarınızda bir kaçak meydana geldiğinde fark edemiyorsanız, bu tür belirtileri dikkatli bir şekilde takip etmeniz oldukça önemlidir. Çünkü bu belirtiler yaşadığınız veya çalıştığınız alanda bulunuyorsa, su kaçakları ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. Ankaranın tesisatçı firması olarak bu tür değerleri sizler için ortaya koymuş durumdayız. Dikkat ettiğiniz zaman, su kaçaklarından en az maliyetle kurtulursunuz.

Su Kaçaklarının Nedenleri Nelerdir?

Belirli sebepler sonucunda meydana gelen su kaçaklarının ortadan kaldırılması için hizmet veren Ankara su tesisatçısı firmamız, sıhhi tesisat alanında tüm profesyonel yöntemleri kullanmaktadır. Kullandığımız teknikler ve teknolojik ekipmanlar tamamen profesyonel olup, su kaçak tespitini kolay bir şekilde gerçekleştirecek niteliktedir. Bundan önce ön planda tutulması gereken ise, su kaçaklarının nedenleridir. Sıhhi tesisatçı firması olarak sizlere su kaçaklarının nedenlerinden bahsedelim.

 • Dekoratif faaliyetlerinin yürütülmesi aşamasında su tesisatlarına zarar verilmesi,
 • Kalitesiz malzemeler kullanılarak su tesisatının döşenmesi,
 • Su tesisatlarında kullanılan galvaniz boruların çürümesi,
 • Ustaların tesisat döşemesi yaparken, dirsek ve maşon kaynak kısımlarını iyi kaynatamaması,
 • Musluk ve bataryaların hızlı bir şekilde açılması ve kapatılması,
 • Kullanılan tıkanıklık açıcı kimyasalların pimaş contalarını çürütmesi,
 • Binaların belirli şartlar sonucunda oturması, su kaçaklarının sebeplerine gösterilebilecek bazı örneklerdir.

Sıhhi tesisatçı firması olarak profesyonel bir hizmeti sizlere sunmak için, bu tür teknik bilgileri öğrenmenizi sağlıyoruz. Çünkü Ankarada su tesisatçısı hizmetini en iyi şekilde sunan firma olarak, sizlere bu tür hususlarda kapsamlı bir hizmet sunmuş olmaktayız. Üstelik Ankara nöbetçi tesisatçı firması olarak, 7/24 hizmet verdiğimiz için, hizmetlerimiz ile ilgili herhangi bir problem yaşamaz ve günün her saatinde bizlerden su tesisatı hizmeti alabilirsiniz.

Su Kaçak Tespiti Hizmeti Nasıl Gerçekleştirilir?

Çamaşır – bulaşık makinesi tesisatları, temiz su tesisatları, pis su tesisatları ve daha pek çok su tesisatında meydana gelen kaçakların kırmadan cihazla tespitinin yapılması, Ada Tesisat firmamızda profesyonel bir şekilde ortaya konulmaktadır. Ankara tesisatçı firması olarak sunduğumuz tüm hizmetlerde geleneksel ve ağır tekniklerden uzak durarak, teknolojik yöntemleri uyguluyoruz. Çünkü teknolojik yöntemlerin tamamı hem profesyonel, hem de çok daha iyi sonuçlar veriyor. Peki, firmamız bu alanda su kaçak tespitini nasıl gerçekleştirmektedir? Sizlere bunlardan detaylı bir şekilde bahsetmeye çalışalım.

 • Ankara su kaçak tespiti hizmeti verdiğimiz firmamızda sizlere kapsamlı bir hizmet ulaştırmak için, öncelikli olarak alt komşu ile iletişime geçiyoruz. Alt komşu ile iletişime geçilmesinin en önemli sebebi, su kaçağının “pis su tesisatı” veya “temiz su tesisatı” içerisinde olup olmadığının tespit edilmesidir.
 • Gerekli olan tespit işlemi yapıldıktan sonra, o alana yönelik olarak Ankara kırmadan cihazla su kaçak tespiti hizmetimiz gerçekleştirilir. Bunun için öncelikli olarak iki farklı cihaz kullanırız. Bu cihazlardan ilki “termal su kaçak tespit cihazı” ikincisi ise “akustik dinleme cihazıdır.”
 • Su kaçak tespitine öncelikli olarak termal su kaçak tespit cihazı ile başlanır. Bu cihaz su kaçaklarını tespit ederken, “kızılötesi” ışınlarını kullanır. Bu ışınlar su kaçağının olduğu tüm tesisatı ortaya çıkarır ve akustik dinleme cihazı için uygun bir ortamı oluşturur.
 • Sonrasında ise akustik dinleme cihazı ile “noktasal su kaçak tespiti” hizmeti gerçekleştirilmiş olur. Noktasal olarak gerçekleştirilmesi için, “kulaklık” yapısında olan akustik dinleme cihazıyla, termal su kaçak tespit cihazının bulduğu tesisatlar tamamen dinlenir. Su sesini dinleyen bu cihaz ile su kaçak tespiti noktasal olarak gerçekleştirilmiş olur.
 • Termal su kaçak tespit cihazı ve akustik dinleme cihazının bir arada kullanılması zorunludur. Eğer cihaz bir arada kullanılmazsa, su kaçakları noktasal olarak gerçekleştirilmemiş olur. Bununla beraber aynı zamanda kırmadan su kaçak tespiti hizmeti gerçekleştirilemez.

Kombi ve Petek Tesisatlarında Su Kaçak Tespiti ve Tamiri

Evlerimizde veya diğer yaşam ve çalışma alanlarımızda kullandığımız kombiler belirli zamanlarda arızalar yaşayabilir. Bu arızaların belirli sebebi sıhhi tesisatçı hizmetleri içerisinde olan su kaçaklarından kaynaklanıyor olabilir. Çünkü su kaçağı meydana gelmiş ise, kombiye su az gidecek ve bu şekilde kombide “su eksilmesi” meydana gelecek. Bu nedenle kombi ve petek tesisatlarında su kaçak tespitine dikkat edilmesi gerekir.

Kombi ve petek tesisatlarında tamir işlemine gereksinim duyulduğunda ise, kırmadan kombi tesisatı tamiri hizmetimiz gerçekleştirilir. Çünkü normal su tesisatlarındaki tamir işlemlerinden çok daha farklı bir teknik kullanılır. Kombi içerisinde ve peteklerdeki su tamamen boşaltıldıktan sonra, sıra kombi tesisatı tamirine gelir. Petek tesisatları içerisine dökülen özel ilaç, tesisat içerisinde su kaçağının olduğu yeri tamir eder. Bu ilaç insan sağlığına herhangi bir zarar vermezken, tamir işlemi de herhangi bir kırma ve kesme işlemine gerek duyulmadan gerçekleştirilmiş olur. Bu nedenle tesisatçı Ankara için en önemli hizmet grupları arasında yer almaktadır.

Tesisatların bar seviyelerinin ölçülmesi ve ayarlanması için, iki farklı cihaz kullanılır. Bu cihazlardan biri “basınçölçer” iken, diğeri ise “basınç düşürücü” olarak bilinir. Basınçölçer ile kombinin bar seviyesi kolay bir şekilde ölçülebilir. Bar seviyesinin her daim belirli seviyede tutulması ve dengeleme işleminin yerine getirilmesi için de, basınç düşürücü kullanılır. Bu basınç düşürücüler kombilere takılıp, sisteme entegre edilebilir. Bu tür bir hizmet isterseniz, Ankara tesisatçı firması olarak bizlerden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Su Kaçaklarının Tamir Edilmesi İşlemi

Tesisat Ankara için en önemli hizmet grupları arasında yer alır ve bu nedenle kalite standartlarında su kaçak tespiti ve tamiri hizmeti veren firmaya ihtiyaç duyulur. Ankara su kaçak tamiri hizmetini sizlere kaliteli bir şekilde verdiğimiz için, bu çerçevede hizmetlerimizden detaylı bir şekilde yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle su kaçak tamiri hizmetini gerçekleştirilirken, bazı önemli detaylara dikkat edilmesi gerektiği için, bu tarz çıkarımlar oldukça önemli olur. Peki, su kaçak tamiri hizmeti nasıl gerçekleştirilmektedir?

 • Su kaçak tespiti işleminden son ana kadar emin olunduktan sonra, su kaçak tamiri işlemine geçilir. Çünkü noktasal bir tespit yapılmadan gerçekleştirilen kırım işlemleri, kullanıcıya ek masraflar oluşturacaktır.
 • Tespit işleminin belirlediği noktayı, uygun alet el ve edevatları yardımı ile uzman personellerimiz sayesinde açıyoruz. Açma işlemi temiz bir şekilde gerçekleştirildiği için, en az yer kırılmaya çalışılır. Sonrasında ise patlak olan tesisat kısa bir süre içerisinde ortaya çıkarılır.
 • Patlağın bulunması sonrasında “boru makası” olarak adlandırılan ekipman ile patlak olan nokta bir veya iki karış uzunluğunda kesilir ve o bölgeden titizlikle çıkarılır.
 • Çıkarılan bölgeye uygun maşon veya dirsek gerekiyorsa onlar temin edilir ve gerekli ölçüde kaliteli boru kesilir.
 • Kesim işlemi de yerine getirildikten sonra, sıra kaynatma işlemine gelir. Burada önemli olan, kaynak işleminin titiz bir şekilde yerine getirilmesi ve iyi bir kaynak yapıldığından emin olunmasıdır.
 • Boru ütüsü” olarak adlandırılan cihaz ile iki adet borunun uçları cihazda eritilir ve bu şekilde birbirine yapıştırılır. Yapıştırma işlemleri dikkatli bir şekilde gerçekleştirildikten sonra, tamir işlemi sonuçlanmış olur.
 • Son işlem ise açılan yerin kapatılmasıdır. Bunun için belirli bir süre beklenir ve tesisat denenerek herhangi bir sorun olmadığı anlaşılır. Sonrasında ise gönül rahatlığı ile açılan bölge uygun şekilde kapatılmış olur.

Ada Tesisat Firmamız

Ada Tesisat firmamız, sıhhi tesisatçı olarak yıllardan beri hizmet vermekte ve verdiği hizmetler ile profesyonelliğini her daim ortaya koymaktadır. Bu nedenle Ankaranın en iyi su tesisatçısı olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Üstelik 7/24 tesisatçı firması olarak sizlere gece veya gündüz fark etmeksizin hizmet verdiğimiz için, hizmetlerimiz ile ilgili herhangi bir problem yaşamazsınız. Bu nedenle her türlü detay büyük bir titizlikle ele alınır ve müşteri memnuniyeti firma esaslarımızın tepesinde tutulur. En uygun fiyat politikasını sizlere sunduğumuz Ankara tesisatçı firmamızdan, günün her saatinde hizmet alabilirsiniz. Bunun için telefon numaralarımızdan bizlere hizmet talebinizi iletmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!
× Whatsapp Mesaj