Yenikent Su Tesisatçısı

yenikent sutesisatçısı

17 Ağu. 20

Ankara Yenikent ve diğer ilçelerde sıklıkla yaşanan su tesisat sorunlarına, en iyi çözümler üretmek amacıyla başladığımız çalışma hayatımızda Ada tesisat olarak her geçen gün daha iyi işler yapıyoruz. Su tesisatlarının ne kadar önemli olduğu ve ne kadar üzerinde durulması gerektiğinin bilincinde olan firmamız sizlere bu anlayışla hizmet vermektedir. Yenikent su tesisatçısı olarak hizmet kalitemizi ve deneyimimizi sunmuş olduğumuz hizmete fazlası ile yansıtmaktayız. Sizlere belki de hayatınızda daha önce almadığınız bir hizmet kalitesi vaat ediyoruz. Sorunlara karşı hızlı, pratik ve profesyonel çözümler üretiyoruz.

Yenikent Tesisat Arızaları

Su tesisatları çok fazla farkında olunmasa da aslında oldukça hassas sistemlerdir. İnsanların genellikle hor kullandığı bu sistemler zaman zaman çeşitli arıza verirler. Yenikent su tesisat sisteminde sıklıkla karşılaşılan sorunların başında temiz ve pis su kaçakları gelir. Oldukça can sıkıcı olan bu iki arıza farklı sebepler ile meydana gelir. Her iki su kaçağında da olabildiğince hızlı müdahale edilmesi gerekir.

 • Temiz su tesisatı kaçaklarını genel olarak su tesisat sorunları arasında en sık rastlanan durumdur. Bu tesisat sorununun yaşanmasında genel olarak insanların kullanım hatası yoktur. Zamanla veya su tesisat sistemi oluşturulurken kalitesiz malzeme kullanımı sebebi ile ortaya çıkar.
 • Pis su kaçakları ise daha çok tuvalet, banyo ve mutfak lavabolarında karşımıza çıkmaktadır. Pis su kaçaklarına neden olan en önemli unsur insanların tıkanıklık açmak için kullandıkları kalıcı olmayan çözümlerdir. Bunun yanında deneyimsiz tesisatçılarda aynı şekilde tıkanıklık açarken borulara zarar verebilmektedir.

Temiz su kaçakları ve pis su kaçaklarını birbirinden ayıran en önemli fark temiz su kaçakları vana açık olduğu sürece devam ederken pis su kaçağının lavaboların kullanımı sırasında meydana gelmesidir. Yenikent su tesisatçısı olarak bizler meydana gelen tüm su kaçaklarını kısa sürede tespit edip onarım sağlayabiliyoruz.

Yenikent Su Tesisatı Kaçaklarını Nasıl Anlarız?

Su kaçaklarına hızlı bir biçimde müdahale edebilmek son derece önemlidir. Tabi su kaçakları, tıkanıklık sorunu gibi kendini kolay belli eden bir sorun olmadığından ev sahiplerinin dikkatli olması gerekir. Yenikent su tesisat sorunları arasında önemli bir yere sahip olan kaçaklar kendini nasıl belli eder sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Borularda temiz veya pis su kaçağı olduğunda hem sizin evinizde aşırı nem ve küf durumu oluşur hem de alt komşunuzun tavanında ve duvarların renk değişimleri meydana gelir. Kaçakların kendini en iyi gösterdiği durumda genellikle budur.
 • Su faturalarının olması gerektiğinden fazla gelmesi veya su saatinin borular kapalı iken bile dönüyor olması özellikle temiz su kaçaklarının en önemli belirtisidir.
 • Duvarlarda fayansların ve mermerlerin derz aralıklarından su gelmesi yine su kaçağı belirtisidir.
 • Genellikle kanalizasyon sisteminde görülen bazı böceklerin lavaboların yanında görülmesi yine su tesisatınızda kaçak olduğunun göstergesidir.

Su tesisatımda kaçak olduğunu anladım ne yapacağım şimdi diye düşünmeyin. Eğer su tesisatınızda kaçak olduğunu düşünüyor veya bundan şüpheleniyorsanız Ada tesisatı arayın ve sorunun kısa sürede çözüleceğini görün. Yenikent su tesisat hizmeti sunan firmamız kısa sürede adresinize gelerek gerekli kontrolleri yapıp sizler için kaçak olup olmadığını tespit edecektir.

 

Yenikent Pis Su Tesisatı Kaçaklarını Nasıl Anlarız?

Pis su tesisatı kaçaklarını temiz su tesisatı kaçaklarına nispeten çok daha can sıkıcı bir durumdur. Çünkü genellikle bu kaçakların kendini göstermesi de çok daha pistir. Temiz su kaçaklarını faturalardan, saatlerden veya duvarınızdaki derz aralarından anlayabilirsiniz ancak pis su kaçakları genellikle sizden çok alt komşunuzu rahatsız ederek kendini gösterir. Bu yüzden çoğu insan alt komşusu ile sorun yaşayabilmektedir. Genellikle pis su tesisatı kaçakları alt komşunun tavanının sararmasına ve küflenmesine neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca bölgede hoş olmayan kokularda meydana gelmektedir. Eğer alt komşunuzdan böyle bir şikayet duyarsanız yapmanız gereken profesyonel su tesisat hizmeti almaktır.

Alt komşum tavanında sararma meydana geldiğini söylüyor şimdi ne yapacağım diyorsanız firmamı ile iletişime geçin. Adresinize gelen ekiplerimiz kısa sürede kaçak olup olmadığını tespit edecektir.

Yenikent Su Tesisatı Kaçaklarında Yapılması Gerekenler

Su tesisatınızda kaçak olduğunu göstermiş olduğu belirtilerden anladım ancak şu anda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum diyebilirsiniz. Su tesisatınızda kaçak olduğunu anladığınızda öncelikle temiz su kaçağı mı pis su kaçağı mı olduğunu anlamayabilirsiniz. Bu durum da yapmanız gerekenler şöyle olmaktadır;

 • Öncelikle evinizin vanalarını kapatın ve banyo, tuvalet ve mutfak lavabonuzu bir süre kullanmayın.
 • Su kaçakları kişilerin kendi yöntemleri ile tespit edebileceği ve onarabileceği bir sorun değildir. Bu yüzden kendiniz su akışını kesmek dışında bir çalışma yapmayın.
 • Hemen Ada tesisata 0553 267 21 91 iletişim adresinden ulaşın.
 • Sizleri telefonda karşılayan kişiye sorunu anlatın ve adres bilgilerinizi verin.

Bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra sizlerin yapması gereken başka hiçbir işlem yoktur. Ada tesisat sizlere en yakında ekibi yönlendirecek ve kısa sürede adresinize gelmelerini sağlayacaktır. Adresinize gelen ekiplerimiz de kısa sürede sorunun kaynağını bulup, ustaca sorunu çözüme kavuşturacaktır.

Yenikent Su Tesisatçısı Tesisat Hizmeti 7/24

Su tesisatınızda meydana gelen sorun günün hangi saatinde yaşanırsa yaşasın hizmet almak ister misiniz? Cevabınız evet ise Yenikent su tesisat hizmetini 7/24 alabileceğiniz bir firmadan bahsetmek istiyoruz. Yenikent bölgesinde ve Ankara’nın diğer bölgelerinde hizmet veren Ada tesisat sizlere ihtiyacınız olan her an hizmet verebilir. su tesisat sisteminizde sorun yaşıyorsanız çekinmeden bizleri günün herhangi bir saatinde arayabilirsiniz. sizlere en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yenikent Su Tesisatı Kaçaklarını Nasıl Buluruz?

Su kaçakları eskiden ev sahiplerinin en fazla korktuğu sorunlardan biriydi. Bunun nedeni kaçağın bulunabilmesi için kırıp dökme işlemlerinin yapılması ve ortalığın kirlenmesiydi. Ancak günümüzde artık eski ve çağ dışı yöntemler tarihe karışmıştır. Günümüzde artık su kaçaklarının tespiti için oldukça pratik yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ile üstelik herhangi bir bölgeyi kırmaya bile gerek yoktur. Kısa sürede kaçak olup olmadığı ve eğer kaçak var ise nerede olduğu kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Yenikent su tesisatçısı olarak bizlerinde kullandığı bu önemli yöntemler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Termal kamera kullanılarak kaçak tespiti yapmak oldukça popülerdir. Bu kameralar bölgedeki ısı değişimleri ile kaçak olup olmadığı bölgesel olarak anlaşılmakta ancak tek başına yeterli değildir.
 • Akustik dinleme cihazı ile su kaçak tespiti yapmak ise daha kesin bir çözümdür. Genellikle termal kamera ile birlikte kullanılır. Termal kamera ile tahmini olarak kaçağın olduğu bölge tespit edilirken, akustik dinleme cihazı ile nokta atış tespitler sağlanır.
 • Basınç ölçer ve basınç düşürücü ile de genellikle kaçak olan bölgede yükselen bar seviyesi ölçülür ve buna göre kaçak olup olmadığı anlaşılır.

Yukarıda saydığımız tüm yöntemler su kaçağının bulunması için kullanılan en iyi yöntemlerdir. Bunun bilincinde olan firmamız da sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.

Yenikent Su Tesisatçısı Tesisat Tamiri

Su tesisatınızda kaçak meydana geldiğinde paniklemeden beklemeniz son derece önemlidir. Tabi böyle zamanlarda birçok kişi su borularımda kaçak var ne yapabilirim gibi telaşlara kapılabilmektedir. Böyle anlarda panik yapmak sizlere fayda sağlamayacağı gibi aynı zamanda zarar verebilecektir. Bu yüzden bizlerin önerisi su tesisatınızda sorun yaşadığınızda Ada tesisat ile iletişime geçmenizdir. Kısa sürede çağrınızı cevaplayacak olan personellerimiz sizleri aynı zamanda olması gerektiği gibi yönlendirecektir. Çağrı merkezlerimizden arıza kaydını alan gezici ve bekleme istasyonlarımızdaki personellerimiz kısa sürede adresinize ulaşım sağlamaktadır. Tüm bu süreç 30 dakika gibi bir sürede gerçekleşmektedir. Yani kısacası panik yapmanıza bile fırsat kalmadan Ada tesisat Yenikent su tesisatçısı olarak sorunu çözmektedir.

Adresinize geldiğimizde öncelikle su kaçağının yerini tespit etmeye çalışıyoruz. Bu aşamada daha önce de bahsettiğimiz gibi herhangi bir kırıp dökme işlemi yapmıyoruz. Son derece pratik aynı zamanda profesyonel bir biçimde kaçağın olduğu yeri tespit edip sadece o bölgede bir kırma işlemi yapıyoruz. Sonrasında kaçağa neden olan boruları değiştirip veya farklı şekilde tamir edip işlemi tamamlıyoruz. İşlem sonrasında başka bir bölgede kaçak olup olmadığını da kontrol edip evinizden ayrılıyoruz.

Yenikent’te Neden Ada Tesisat Firması

Ankara Yenikent’te bu kadar çok su tesisat firması varken neden Ada tesisatı tercih etmeliyiz diyebilirsiniz. Hizmet kalitesine ve tecrübesine sonuna kadar güvenen firmamız da bu durumda sizlere biraz kendinden bahsetmek ister. Sizlere nasıl su tesisat hizmeti veriyoruz anlattığımızda kafanızda başka soru işareti kalmayacaktır. Yenikent su tesisatçısı olarak bizleri tercih etmelisiniz. Çünkü;

 • Su kaçaklarını son teknoloji ekipmanlar ile kısa sürede kırma dökme işlemi olmaksızın tespit ediyoruz.
 • Ankara’nın sadece Yenikent bölgesinde değil aynı zamanda tüm ilçelerinde hizmeti veriyoruz. Üstelik çağrı merkezlerimize gelen arıza kayıtlarını alıp, adresinize ulaşmamız ortalama 30 dakika sürüyor.
 • Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyuyor ve ne sizlerin ne de ekiplerimizin sağlığını tehlikeye atmıyoruz. Gerekli tüm önlemleri alarak evinize kesinlikle hastalık taşımıyoruz.
 • İhtiyaç duyduğunuz her an sizlere hizmet vermek üzere hazırda bekliyoruz. Mesai saatleri dışında, hafta sonları, resmî tatillerde hatta sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu tarihlerde bile yani kısacası 7/24 sizlere hizmet veriyoruz.
 • İşini bilen, tecrübeli personellerimiz ile arızayı kısa sürede tespit edip aynı hızla onarımı gerçekleştiriyoruz.

Yenikent su tesisat hizmeti almak istediğiniz gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir firma olarak sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz. Ada tesisat ihtiyacınız olan her an sizlere destek sağlamak üzere hazırda beklemektedir. İletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaştığınız anda yola çıkan ve adresinize gelen ekip aynı hızla sizleri yaşadığınız sorundan kurtaracaktır.

Yenikent Tesisat Ekibimiz

Başta Ankara Yenikent olmak üzere birçok bölgede son derece önemli çalışmalar gerçekleştiren Ada tesisat yaşadığınız su kaçaklarının tespit ve onarımı konusunda da en iyisini yapmaktadır. Teknolojinin bizlere sunmuş olduğu olanaklarında yardımı ile sizlere hızlı, güvenilir ve garanti hizmetler vermekteyiz. Bu alanda bizleri tercih ettiğinizde alanında son derece başarılı ve profesyonel ekipler ile karşılaşacağınızın garantisini verebiliriz.  8 kişilik gezici ve sabit servis personeli ile Ada tesisat sizlere su tesisat hizmeti verirken son derece dikkatli davranmaktadır. Özellikle olağanüstü günlerden geçtiğimiz şu dönemde son derece dikkatli ve titizlik ile görevini yerine getirmektedir.

Pandemi sürecinde sağlık ve hijyen konusunda endişe duyuyorsanız bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Adresinize gelen personelimiz gerek eldiven gerekse maske ile oldukça titiz bir şekilde çalışmalarını tamamlamaktadır. Yenikent su tesisatçısı olarak sizlerin sağlığını en az kendi sağlıklarımız kadar önemsiyor ve üstümüze düşen görevleri en iyi şekilde tamamlıyoruz. Bu sebeple gönül rahatlığı ile yaşadığınız su kaçak sorunlarında bizler ile iletişime geçebilirsiniz.