Etimesgut Tesisatçı

23 Haz. 20

Geçmişte günümüze en önemli hizmet kollarından biri olan su tesisatçılığı insanları zor durumda kalmaktan kurtarmaya devam ediyor. Bazı bölgelerde halen insanlar su tesisatçısı bulmakta zorlansa da Etimesgut tesisatçı sorunu yaşamayan şanslı yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede ihtiyaç duyan insanlara etkin bir biçimde destek sunan Ada tesisat insanların yardımına koşuyor. Etimesgut 7/24 su tesisatçısı olarak görev alan ve günün her saatinde hizmet vermeye hazır olan ekip ile su tesisat sorunları artık tarihe karışıyor.

Gizli Su Kaçakları Nasıl Anlaşılabilir?

Su kaçaklarının tespiti ne yazık ki her zaman çok kolay değildir. Bazı pimaş borularında yaşanan su kaçakları kendini oldukça mükemmel biçimde gizlenebilmektedirler. Bu sebeple ev sahiplerinin borularında su kaçağı olup olmadığını anlamak için çok dikkatli olması gerekir. Tabi dikkat etmesi gereken unsurları bilmesi bu konuda ona yardımcı olacaktır. Etimesgut tesisatçı olarak gizli su kaçakları nasıl anlaşılır sizlere biraz önemli detaylar vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Olması gerekenden fazla ödenen su faturası sizlere bu konuda kesinlikle bir uyarı veriyor demektir. Su faturalarınızı ay ay karşılaştırıp bir sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.
  • Evin içerisinde sebebi anlaşılmayan küf kokuları ve nem var ise yine bu o bölgede su kaçağı olduğunun göstergesidir.
  • Su sayaçlarının tüm sular kapalı iken bile dönmesi yine bir yerlerde su kaçağı olduğunu göstermektedir.

Akustik Dinleme Cihazı ile Su Kaçak Tespiti

Su kaçak tespitlerinde en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olan akustik dinleme cihazları yalnızca temiz su kaçaklarının tespitinde kullanılmaktadır. Yerin yüzeyinden gezdirilen cihaz kaçak olan yerlerde yeterli sinyalleri vermekte ve kaçağın yerinin tespit edilmesini sağlanmaktadır. Bu alanda oldukça deneyimli olan firmamız elinde bulunan akustik dinleme cihazı ile su kaçaklarının yerini kırma dökme işlemi yapmadan kısa sürede tespit edebilmektedir. Bu cihaz ile kaçaklar tespit edildiğinde kaçağın yeri nokta atışı tespit edilebilmektedir. Yapılacak olan kaçak tespit ve onarım işlemi de inanılmaz kolay ve pratik hale gelmektedir.

Etimesgut Tesisatçı ile Su Kaçaklarının Tespiti

Etimesgut bölgesinde sizlere etkin bir şekilde destek sunan firmamız kullandığı cihazlar ile farkını ortaya koymaktadır. Etimesgut kırmadan su kaçak tespiti hizmeti sunan firmamızda tüm bu kaçak tespit süreçleri oldukça pratik tamamlanmaktadır. Bizler başta akustik cihazlar olmak üzere daha birçok önemli teknolojik cihazlar ile su kaçaklarını tespit edebilmekteyiz. Kısacası firmamızda tüm kaçak problemleri kısa sürede tamamlanıp sizlere son derece sağlam bir şekilde teslim edilebilmektedir. Bizler ile iletişime geçerek sizlerde bu alanda sunduğumuz etkileyici su kaçak tespiti hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Etimesgut tesisatçı olarak sizlere sadece su kaçak onarım hizmeti değil aynı zamanda tıkanıklık sorunlarına da etkileyici çözümler üretmekteyiz. Bizler ile çalıştığınızda su tesisat sistemlerinizin eskisinden bile çok daha sağlam olacağını ve sorunsuz çalışacağını sizlere garanti edebilmekteyiz.

Su Tesisatı Arızalarını (Kaçaklarını) Nasıl Tespit Ederiz?

Günlük yaşantımızı sürdürebilmemiz için havaya nasıl ihtiyaç duyuyorsak suya da ihtiyacımız o kadar yüksektir. Su bir yapının ev, iş yeri ve hastanelerin temelinde döşenerek mutfak, lavabo ve banyo alanlarında kullanıma tahsis edilmektedir. Yer altına döşenen borular bazen biz ustaların hatalı işçilikleri bazen malzeme kalitelerinden kaynaklı olarak patlamak da ve arızalanmaktadır. Bu gibi tesisat arızalarında iyi bir tesisat arayışı içerisine girmeden önce tesisatda yaşanılan su kaçağının temiz su veya pis sudan kaynaklandığını tespit etmemiz gerekmektedir. Bu tarz tespit işlemlerini yaparken su kaçağının belirti göstermiş olduğu alanı izlememiz, suyun sürekli damlaması söz konusu ise basınçlı temiz su tesisatından geldiğini anlamış olabiliriz. Su pis su gider, lavabo kullanımı duş alanı kullanımı sırasında aralıklarla su akıntı yapıyorsa pis su gideri veya ıslak zemin alanındaki fayans aralarından derz dolguları kontrol etmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Bu tarz tesisat arızalarına ayıracak vaktiniz yok gün içerisinde yoğun tempolu çalışıyorsanız  işinin ehli tesisat tamiri, su kaçağı tespiti ustası arıyorsanız Etimesgut tesisatçı ile güvenilir hizmet almaya ne dersiniz. Etimesgut tesisatçı firmamız sizlere tesisat kaçaklarında termal kameralı, akustik su basınç dinleme cihazları kullanarak tesisat arızalarınızı noktasal bir şekilde tespit etmektedir. Etimesgut tesisatçı telefon numaramız; 05532672191 Emrah Usta