Sincan Su Tesisatı Tamiri – 05532672191

26 May. 20

Yukarıdaki videoda sizlere noktasal su – tesisat – kaçak – tamiri – işlemlerimizle alakalı ufak bir paylaşım yaptık. Sizde kaliteden ödün vermek istemiyorsanız Ada Tesisat Sincan firmamızdan hizmet almak için hemen arayın. Usta gelsin.

Su tesisatı, boru hattını ihtiva eden bir sistemdir. Boru hattında belirli dönemlerde meydana gelen problemler su kaçaklarına neden olmaktadır. Su kaçakları binada önemli problemlere yol açmaktadır. Sincan su tesisatı tamiri yapan firmamız çok kısa sürede kaçakları tespit ederek müdahalede bulunmaktadır. Boru hattının zarar görmesine neden olan bazı durumlar şunlardır:

  • Boru hattının döşenmesi sırasında kalitesiz malzeme kullanılması,
  • Lavabolarda kimyasalların kullanılarak boru hattına zarar vermesi,
  • Muslukların hızlı bir şekilde açılıp kapatılması,
  • Yapıdaki inşaat nedeni ile boru hattının zarar görmesi,
  • Diğer çeşitli nedenler sonucunda ortaya çıkan her durumda Sincan – tesisat – tamiri olan firmamız tarafından kaçaklara müdahale edilmektedir.

Sincan Su Tesisatı Tamiri Nasıl Yapılmaktadır?

Firmamız tarafından yapılan su tesisatı onarımlarında teknolojik ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar su kaçaklarının hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlamaktadır. Sincan su tesisatı tamiri yapan firmamız su kaçaklarının tespitinde, gerek duyulduğu takdirde termal kamera kullanılmaktadır. Termal kamera ile duvar ya da fayans arkasında meydana gelen su kaçakları kısa sürede tespit edilmektedir. Su kaçağı olan bölgede sıcaklık farkı meydana gelmektedir.

Sıcaklık farkı olan bölgenin tespiti yapılarak onarım gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kaçak tespitlerinde akustik dinleme cihazı da kullanılmaktadır. Dinleme cihazı ile hassas bir tespit yapmak mümkündür. Bazı durumlarda basınç ölçer cihazlar kullanılabilmektedir. Su kaçağı olan bölgede basınç barında değişiklikler meydana gelmektedir. Bu sayede kaçak tespitini yapmak mümkün olmaktadır. Sincan nöbetçi tesisatçı olan firmamız tüm kaçakları profesyonel bir şekilde onarmaktadır.

Kaçaklar Tamir Edilmezse Ne Olur?

Sincan – kırmadan – su – kaçak – tespiti yapan firmamız tüm kaçaklara anında müdahale etmektedir. Su tesisatında iki tür kaçak meydana gelmektedir. Temiz su kaçaklarının tamiri ve tespiti görece daha kolaydır. Pis su kaçaklarının tespiti için hassas ölçümlerin yapılması zorunludur. Temiz su tesisatı, suyun kaynaktan gelmesine yardımcı olan tesisatı tanımlamaktadır.

Pis su tesisatı da kaynaktan gelen suyun kullanılması sonucunda kanalizasyona ulaşmasını sağlayan boru hattını belirtmektedir. Kaçakların uzun süre tespit edilememesi ve onarılmaması durumunda su kaçakları yapıya zarar vermektedir. Sincan su tesisatı tamiri yapan firmamız her kaçak durumuna kısa sürede çözüm bulmaktadır.