Etimesgut Tesisat

26 May. 20

Yukarıdaki video paylaşımızda gördüğünüz üzere Etimesgut termal kamera ile noktasal kırmadan su kaçak tespiti ve su tesisat tamiri işlemleri için Etimesgut Ada Tesisat firmasından güvenilir hızlı garantili hizmet alabilirisiniz.

Su tesisatı önemli bir konudur. Doğru bir şekilde takılmayan su tesisatı belirli bir süre sonunda kaçaklara meydan verebilir. Etimesgut tesisat firması olarak tüm su kaçaklarına anında müdahale edilmektedir. Teknolojik ekipmanlar kullanılarak kaçağın yeri anında bulunmaktadır. Bu sayede, gereksiz duvar ya da fayans kırma işlemleri yapılmamaktadır. Eski dönemlerde kaçakların tespiti bir hayli zor olmaktaydı. Günümüzdeki gibi teknolojik cihazlar geçmiş dönemlerde bulunmamaktaydı. Bu nedenle, kaçakların yerini doğru olarak tespit etmek kolay değildi. Etimesgut su tesisat tamiri firması olarak teknolojik cihazlarla kaçağı kısa sürede tespit etmekteyiz.

Etimesgut Tesisat Hangi Yöntemleri Kullanır?

Etimesgut 7/24 su tesisatçısı hizmeti sunan firmamız tarafından kaçak tespitlerinde teknolojik ekipmanlar profesyonel bir şekilde kullanılmaktadır. Bu cihazlar arasında yer alan termal kamera, kaçak tespitinde işlevseldir. Kaçağın olduğu böylede sıcaklık farkı meydana gelmektedir. Termal kamera kullanarak doğru nokta tespiti yapmak mümkündür. Kaçak tespitinde akustik dinleme cihazı kullanmak da doğru sonuçlar almaya yaramaktadır. Kaçağın olduğu bölgeye hassas dinleme işlemi yapılarak kaçak tayini kolay olmaktadır.

Kaçağın tespitine yönelik olarak kullanılan başka bir cihaz da basınç ölçerdir. Basınç ölçer, kaçağın olduğu bölgede basınç farkı meydana geldiği için kaçak tespitinde yardımcı olmaktadır. Etimesgut tesisat hizmeti sunan firmamız, ihtiyaca göre kullanması gereken ekipmanı doğru bir şekilde belirlemektedir. Uzman kadrosu ile kaçağa kısa sürede müdahale ederek çözümler sunmaktadır. Kaçak tespitinde ve onarım faaliyetlerinde minimum düzeyde kırma işlemi uygulanmaktadır. Kırma işlemi ne kadar az olursa o kadar iyidir. Çünkü gereksiz kırma işlemleri hem maliyet hem de zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Kaçaklar Nasıl Oluşmaktadır?

Firmamız tarafından tüm tesisat problemlerine çözümler bulunmaktadır. Su kaçaklarının meydana gelmesine yol açan pek çok faktör bulunmaktadır. Etimesgut tesisat tamiri onarım hizmeti sunan firmamız, kaçağa neden olan başlıca nedenleri şöyle sıralamaktadır:

  • Su tesisatının yanlış bir şekilde bağlanması,
  • Su tesisatının kalitesiz malzemeler ile döşenmesi,
  • Yapıda yapılan farklı inşaatlar sırasında borulara zarar verilmesi,
  • Muslukların hızla bir şekilde açılıp kapanması,
  • Musluklarda kimyasal çözücülerin kullanılması,
  • Su borularının zamanla deforme olması.

Tüm tesisat sorunlarında Etimesgut tesisat firmamız yanınızda olmaktadır.