Bağlıca Tesisat

26 May. 20

Ankara da kırmadan tesisat tamiri ve noktasal su kaçağı tespiti yapmış olduğumuz yerlerden bir kaç örnek video düzenleyerek Etimesgut Bağlıca hizmetimizle alakalı paylaşmak istedik.

Su tesisatı belirli dönemlerde kaçaklara meydan verebilmektedir. Bağlıca tesisat hizmeti sunan firmamız tüm kaçaklara kısa sürede müdahale etmektedir. Su kaçaklarına hızlı bir şekilde müdahale edilmesi önemlidir. Aksi halde uzun dönemde su kaçaklarının verdiği zarar, ciddi boyutlarda olmaktadır. Duvar ya da fayans gerisinde biriken sular, duvarın ve yapının zarar görmesine neden olacaktır. Bu da uzun dönemde yapının çökmesine kadar meydan verebilmektedir. Bu nedenle su kaçakları ihmal edilmemelidir. Bağlıca nöbetçi tesisatçı hizmeti sunan firmamız sorunlara anında çözümler sunmaktadır.

Bağlıca Tesisat Nasıl Çözümler Sunar?

Bağlıca – su – tesisatçısı tarafından sunulan onarım hizmetleri son derece moderndir. Eski dönemlerde teknolojik cihazlar bulunmadığı için kaçakların tespiti zor olmaktaydı. Kaçak tespiti için duvarların kırılması ve tamir sonrasında tekrar düzeltilmesi gerekmekteydi. Bu durum gereksiz zaman kaybına ve maliyet artışına yol açmaktaydı. Günümüzde kullanılan ekipmanlar, kaçak tespitini son derece kısaltmaktadır. Kaçak tespitinde termal kamera kullanımı önemli olmaktadır. Termal kamera, duvar ya da fayans gerisinde meydana gelen kaçağı sıcaklık farkı sayesinde tespit etmektedir. Sıcaklık değişimi tespit edildiğinde kaçağın kesin olarak tespiti mümkün olmaktadır.

Su kaçaklarının tespitinde akustik dinleme cihazları de işlevseldir. Akustik dinleme cihazı, hassas dinleme yapmayı sağlamaktadır. Bu sayede kaçağın yerinin tespiti kısa sürede tamamlanmaktadır. Kaçakların tespitini kolaylaştıran bir diğer ekipman da basınç ölçer cihazdır. Basınç ölçer cihazlarla kaçakların basınç ölçümüne dayalı olarak bulunması sağlanmaktadır. Kaçağın olduğu bölgede basınç farkı oluşmaktadır. Bu da kaçağın tespitini mümkün kılmaktadır. Bağlıca tesisat hizmeti sunan firmamız, gerekli olan ekipmanları tespit sırasında kullanmaktadır.

Tesisat Kaçakları Neden Meydana Gelir?

Bağlıca kırmadan su kaçak tespiti firması olarak pek çok su tesisatı kaçağı ile karşılaşılmaktadır. Genel olarak iki türlü su kaçağı bulunmaktadır. Bunlardan ilki temiz su kaçaklarıdır. Su kaçaklarının diğeri ve en zor olanı pis su kaçakları olmaktadır. Pis su kaçaklarının tespiti ve tamiri diğerine göre daha zordur. Su kaçaklarının meydana gelmesine pek çok neden yol açmaktadır. Su borularının yanlış takılması, muslukların hızlı bir şekilde açılıp kapatılması, boruların deforme olması, lavabolarda kimyasalların kullanılması gibi nedenler, durumun başlıca sebepleri olmaktadır. Bağlıca tesisat firması olarak her tesisat problemini kısa sürede onarmaktayız.