Yenikent Su Tesisatı Tamiri – 05532672191

25 May. 20

Su kaçakları yapı için tehlikeli durumlar meydana getirebilmektedir. Yenikent su tesisatı tamiri yapan firmamız su kaçaklarını kısa sürede tespit ederek çözümler sunmaktadır. Firma tarafından yapılan tespitlerde son teknolojiye sahip cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar su kaçaklarını kısa sürede tespit etmeyi olanaklı kılmaktadır. Su kaçakları uzun sürede tespit edilemediğinde yapının zarar görmesine ve uzun dönemde çökme durumuna yol açmaktadır. Su kaçaklarının kısa sürede tespiti bu nedenle son derece önemlidir. Yenikent – kırmadan – su – kaçak – tespiti söz konusu olduğunda firmamız en doğru çözümleri sunmaktadır.

Yenikent Su Tesisatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su tesisatı çeşitli nedenlerle zarar görebilmektedir. Bu durum kullanıcı hatası olabileceği gibi aynı zamanda sistemin kendinden kaynaklı sorunlarda olabilmektedir. Yenikent su tesisatı tamiri yapan firmamız tesisatın zarar görmesine neden olan hususları şöyle açıklamaktadır:

  • Boruların belirli süreden sonra deforme olması,
  • Su tesisatının yanlış bağlanması,
  • Su tesisatının döşenmesi sırasında kalitesiz malzeme kullanılması,
  • Yapıdaki inşaat sırasında su borularının zarar görmesi,
  • Lavaboların hızlı bir şekilde açılıp kapanması,
  • Lavabolarda kimyasal maddelerin yoğun bir şekilde kullanılması,
  • Diğer çeşitli nedenler.

Su tesisatına zarar veren hususlar, su kaçaklarına neden olmaktadır. Su kaçaklarının onarılması için firmamız tarafından termal kamera, akustik dinleme cihazı ve basınç ölçer kullanılmaktadır. Termal kamera kullanımı su kaçağı durumunda duvar ya da fayans arkasındaki kaçak bölgesini tespit etmede oldukça işlevseldir. Ayrıca akustik dinleme cihazları da duvarın arkasındaki kaçakların tespitini kolaylaştırmaktadır. Yenikent tesisat tamiri firmamız tüm yöntemleri profesyonel bir şekilde kullanmaktadır.

Başka Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

Yenikent – su – tesisatçısı olan firmamız tarafından basınç ölçer cihaz aracılığı ile de tespit yapılabilmektedir. Su kaçağının olduğu bölgede basınç değeri yükselmektedir. Cihaz yardımı ile kaçak nokta tespiti yapmak mümkündür. Teknolojik cihazlar kullanılmadan önce çok fazla miktarda duvar ya da fayans kırma işlemleri yapılmaktaydı. Bu da gereksiz bir maliyete ve zaman kaybına yol açmaktaydı. Kırma işlemlerinin minimum seviyede yapılması önemlidir. Çünkü kırılan fayansların eskisi gibi onarılması mümkün değildir. Kullanılan yeni yöntemler sayesinde Yenikent su tesisatı tamiri etkili bir şekilde yapılmaktadır.