Elvankent Tesisat – 05532672191

25 May. 20

Su tesisatında bazı nedenlere dayalı olarak kaçaklar meydana geldiği görülmektedir. Su kaçakları, kısa sürede çözülmesi gereken önemli problemlerdir. Elvankent tesisat hizmeti sunan firmamız su kaçaklarını anında tespit edip onarmaktadır. Su kaçaklarının tespitinin gecikmesi durumunda kaçağın meydana geldiği duvar ya da fayans gerisinde su birikintisi oluşmaktadır. Su birikintisi zamanla yapının zarar görmesi ve uzun dönemde yapının çökmesi gibi problemlere yol açabilmektedir. Eski dönemlerde su kaçaklarının tespiti uzun süreler almaktaydı. Günümüzdeki ekipmanlar, eski dönemlerde kullanılamamaktaydı. Günümüzde Elvankent – 7/24 – su – tesisatçısı hizmeti sunan bir firma olarak son teknoloji ekipmanlar kullanılmaktadır.

Elvankent Tesisat Hangi Yöntemleri Kullanmaktadır?

Elvankent – su – tesisatı – tamiri hizmeti sunan firmamız teknolojik ekipmanlar kullanarak kaçak tespiti yapmaktadır. Bu da tespit süresini bir hayli azaltmaktadır. Firmamız tarafından kullanılan teknolojik ekipmanlardan biri termal kameradır. Termal kamera, su kaçağının olduğu bölgede meydana gelen sıcaklık farkını tespit etmektedir. Sıcaklık farkına dayalı olarak da kaçağın alanı anlaşılmaktadır. Kaçak tespiti için faydalanılan ikinci bir cihaz da akustik dinleme cihazıdır. Akustik dinleme cihazı, kaçak nedeni ile meydana gelen hassas sesleri algılayabilmektedir. Hassas ölçüm sonucunda kaçağın yeri, kesin olarak tespit edilebilmektedir. Kaçak tespitinde basınç ölçer cihazların kullanımı da önemli olmaktadır. Su kaçağının meydana geldiği bölgede basınç farkı meydana gelmektedir. Oluşan basınç farkına dayanarak kaçağın yeri bulunmaktadır. Kaçak olan bölgede basınç düzeyi artmaktadır. Elvankent tesisat hizmeti sunan firmamız tüm kaçakları vakit kaybetmeden tespit edebilmektedir.

Su Kaçakları Neden Oluşmaktadır?

Firmamız tarafından su kaçaklarının bazı nedenlere dayandığı görülmektedir. Elvankent – tesisatçı hizmeti sunan firmamızın karşılaştığı su kaçaklarının gene sebepleri şunlardır:

  • Su tesisatının kalitesiz malzeme ile döşenmesi,
  • Su tesisatının yanlış bir şekilde bağlanması,
  • Su tesisatının zamanla deforme olması,
  • Yapıda inşaat yapılması ve bu sırada boruların zarar görmesi,
  • Lavaboların hızlı bir şekilde açılması ve kapatılması,
  • Lavabolarda kimyasalların kullanılması,
  • Diğer nedenler.

Elvankent tesisat hizmetini büyük bir özveri ile sunan firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışına sahiptir. Firmamız, en uygun hizmet fiyatı ile kaliteli hizmeti bir araya getirmektedir.