Yenikent Kırmadan Su Kaçak Tespiti

24 May. 20

Su kaçakları önlem alınmadığı zaman büyük sorunların yaşanmasına yol açmaktadır. Yenikent kırmadan su kaçak tespiti yapan firmamız, su kaçakları konusunda uzman bir kadroya sahiptir. Uzman kadrosu ile birlikte teknolojik ekipmanlar kullanarak kaçak sorunlarını kısa sürede çözmektedir. Sektörde önemli bir konumda yer alan firmamız su kaçaklarını tespit etme işlemleri sırasında duvara ve fayanslara zarar vermemektedir. Kullandığı teknolojik ekipmanlar sayesinde kaçağın yerini tam olarak tespit etmektedir. Yenikent 7/24 su tesisatçısı günün herhangi bir saatinde yaşanacak olası tehlikelerin önüne geçmektedir.

Yenikent Kırmadan Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Firmamız tarafından su kaçaklarına ait tespitler termal kamera, akustik dinleme cihazı ve basınç ölçer cihazlarla yapılmaktadır. Yenikent kırmadan su kaçak tespiti yaparken kullanılan termal kamera, duvar ya da fayans arkasındaki ısı farkını tespit etmektedir. Su kaçağı olan bölgede sıcaklık farkı meydana gelmektedir. Termal kamera kullanılarak su kaçağının gerçekleştiği alan tespit edilmektedir.

Akustik dinleme cihazları kullanarak da ses yolu ile tespit yapmak mümkündür. Bu yöntem de kesin sonuçlar sağlamaktadır. Doğru tespit yapılması önemlidir. Çünkü doğru tespit yapıldığında duvar ya da fayansların gereksiz yere kırılmasına lüzum bulunmamaktadır. Yenikent nöbetçi tesisatçı hizmeti veren Ada Tesisat minimum kırma işlemi ile su kaçağı problemlerini çözmektedir.

Su Kaçakları Neden Meydana Gelmektedir?

Su kaçaklarının meydana gelmesinin pek çok nedeni bulunmaktadır. Bazı durumlarda su tesisatı zarar görebilmektedir. Hal böyle olunca da su kaçakları yaşanmaktadır. Yenikent – su –  tesisatçı olarak görev alan firmamız su tesisatına yönelik tüm problemleri anında onarmaktadır. Su tesisatına genel olarak zarar veren durumlar şunlardır:

  • Muslukların hızlı bir şekilde açılıp kapanması,
  • Lavabolara kimyasal maddelerin sıkça dökülmesi,
  • Borularda çeşitli nedenlerle meydana gelen aşınmalar,
  • Boru hattının inşaat sırasında zarar görmesi,
  • Boru hattının doğru bir şekilde takılmaması,
  • Su tesisatının kalitesiz malzeme ile döşenmesi,
  • Diğer çeşitli nedenler.

Zarar gören tesisatın zamanla su kaçaklarını meydana getirerek büyük zararlara yol açtığı görülmektedir. Yapı dayanıklılığını tehdit eden su kaçakları Yenikent kırmadan su kaçak tespiti yapan firmamız tarafından kaliteli bir şekilde tamir edilmektedir.