Yenikent Nöbetçi Tesisatçı

Yenikent Nöbetçi Tesisatçı

13 May. 20

Binalarda ya da diğer benzer yapılarda bulunan su tesisatı çeşitli faktörlere bağlı olarak zarar görebilmektedir. Yenikent nöbetçi tesisatçı firması olan Ada Tesisat tarafından su tesisatına zarar veren durumlar şöyle açıklanmaktadır:

  • Su tesisatının yanlış takılması,
  • Tesisatın kurulması sırasında kalitesiz malzemenin kullanılması,
  • Binada yapılan başka bir inşaat sırasında borulara zarar verilmesi,
  • Lavabolarda kullanılan kimyasalların borulara zarar vermesi,
  • Muslukların hızlı bir şekilde açılıp kapatılması,
  • Suyun tazyikli bir şekilde gelmesi,
  • Diğer etkenler.

Çeşitli nedenlerle su tesisatında meydana gelen bozulmalar ya da kırılmalar, su kaçaklarının meydana gelmesine yol açmaktadır. Su kaçaklarının tespit edilmesi bazı durumlarda uzun bir süre almaktadır. Su kaçaklarının tespit süresi ne kadar uzarsa tehlikeli durumların görülmesi de o kadar ihtimal dahilinde olmaktadır. Yenikent tesisatçı olarak su kaçakları tespitini çok kısa sürede yaparak, kaçağı anında sonlandırmaktayız.

Yenikent Nöbetçi Tesisatçı Olarak Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Yenikent 7/24 su tesisatçısı olarak su kaçağı tespitinin pek çok yöntemi bulunmaktadır. Eski dönemlerde yapılan uygulamaların yerini günümüzde teknolojik cihazlarla yapılan tespitler almıştır. Su kaçağı duvar arkasında yer alan borularda ya da fayans altındaki tesisatta meydana gelebilmektedir. Elektronik cihazlar kullanılmadan, su kaçağı tespiti için su kaçağına dair bir gözleme dayalı olarak kırma işlemi yapılmaktadır.

Duvar ya da fayansın bu şekilde kırılması, su kaçağının onarılmasından sonra, duvarın ya da fayansın onarılmasını gerektirmektedir. Elektronik cihazlarla su kaçağı tespiti yapıldığında kırılması ve sonrasında onarılması gereken alan daha az olmaktadır. Bu nedenle su kaçaklarının tespitinde elektronik cihaz kullanımı önemlidir. Yenikent nöbetçi tesisatçı olarak su kaçakları için basınç ölçme cihazı, termal kamera ve akustik dinleme cihazlarından duruma uygun olanları kullanılmaktadır.

Su Tesisatı Kaçaklarını Hemen Tamir Ediyor Musunuz?

Yenikent su tesisatçısı olarak Ada Tesisat, su tesisatı kaçaklarını kısa sürede tespit ederek onarımını tamamlamaktayız. Su kaçaklarının olumsuz etkileri ortaya çıkmadan firmamız, tesisat tamirini tamamlamaktadır. Su kaçaklarının tespit edilme süresinin uzaması binanın yapı dayanıklılığına zarar vermektedir. Bu durumun uzun süre devam etmemesi için Yenikent nöbetçi tesisatçı olarak bir telefon kadar uzağınızda bulunmaktayız.