Elvankent Nöbetçi Tesisatçı 0553 2672191

11 May. 20

 

Su tesisatları çeşitli nedenlere bağlı olarak zamanla zarar görebilmektedir. Elvankent nöbetçi tesisatçı olarak zarar gören su tesisatlarını kısa sürede onarmaktayız. Zarar gören tesisatın doğru bir şekilde değiştirilmesi ya da tamir edilmesi önemlidir. Aksi halde su tesisatında kısa sürede yeni bir sorun meydana gelebilmektedir. Firmamız tarafından su tesisatına ilişkin problemler teknolojik ekipmanlar kullanılarak tespit edilmektedir. Haliyle eski dönemlerde yapıldığı gibi sorunun tespiti için tüm duvarı ya da fayansları kırmaya lüzum bulunmamaktadır. Elvankent kırmadan su kaçak tespiti firması olarak minimum kırma işlemleri ile arıza tespiti ve çözümü sunulmaktadır.

Elvankent Nöbetçi Tesisatçı Hangi Yöntemlerle Tespit Yapar?

Elvankent nöbetçi tesisatçı olarak elektronik cihaz yardımı ile su sızıntısı tespit edilmektedir. Tespit sırasında ekibimiz tarafından kullanılan elektronik cihazlar şunlardır:

  • Termal kamera,
  • Akustik dinleme cihazı,
  • Basınç ölçer.

Su tesisatında herhangi bir sızıntı olduğu zaman sızıntı olan bölgede sıcaklık farkı meydana gelmektedir. Termal kamera ile sıcaklık farkı tespiti yapılarak, sızıntı kolaylıkla bulunmaktadır. Ayrıca akustik dinleme cihazı sayesine sızıntının yeri tam olarak bulunabilmektedir. Bazı durumlarda basınç ölçer kullanarak da sızıntının gerçekleştiği nokta tespit edilebilmektedir. Su sızıntısı olan bölgede basınç barı yükselmektedir. Basınç ölçer kullanarak yüksek basınç alanı bulunur ve duvarda ya da fayansta kırma işlemi uygulanır. Elvankent su tesisatçısı olarak doğru yöntemlerle su tesisatını onarmaktayız.

Su Tesisatı Problemleri Önemli Midir?

Elvankent tesisatçı olarak su tesisatı problemlerinin ciddiye alınması gerektiğini belirtmeliyiz. Duvarda ve fayans gerisinde problem oluşturulan ve sızıntıya yol açan tesisatın onarılması gerekmektedir. Aksi takdirde duvar gerisinde biriken su yapıya zarar verecektir. Ayrıca altta ya da yanda bulunan dairelere de su sızıntısı gerçekleşebilecektir. Pis su tesisatında ortaya çıkan problemler, atık suyun kanalizasyona ulaştırılma aşamasını sekteye uğratmaktadır.

Muslukların hızlı bir şekilde açılıp kapanması, lavaboları açmak için yanlış kimyasal ürünlerin kullanılması, yanlış bir inşaat eylemi gibi durumlar borulara zarar verebilmektedir. Bazı durumlarda fayans aralarından sızan suyun alt katlara aktığına da rastlanmaktadır. Elvankent nöbetçi tesisatçı olarak her türlü su tesisatı problemleriniz için bir telefon kadar uzağınızdayız.