Etimesgut Su Tesisatı Tamiri

Etimesgut Su Tesisatı Tamiri

09 May. 20

Su tesisatında zaman içerisinde ve bazı sebeplere bağlı olarak birtakım hasarlar meydana gelmektedir. Etimesgut su tesisatı tamiri yapan firmamız bu zararları tespit ederek çözümler sunmaktadır. Su tesisatlarında meydana gelen hasarlar, su tesisatında önemli kaçaklara neden olmaktadır. Bu kaçaklar uzun vadede yapının dayanıklılığına zarar vermektedir. Su kaçaklarının kısa sürede tespit edilmesi önemlidir. Ayrıca su kaçaklarının tespiti sırasında minimum düzeyde duvar ya da fayans kırma işlemi yapılmalıdır. Etimesgut kırmadan su kaçak tespiti yapan firmamız kaçağı doğru tespit etmektedir.

Etimesgut Su Tesisatı Tamiri Nasıl Yapılmaktadır?

Kaçağın doğru tespit edilmesi cüzi bir kırım işlemi ile sorunu çözmeye yetmektedir. Etimesgut tesisat tamiri yapan firmamız elektronik cihazlar kullanarak kaçağı tespit etmektedir. Bu nedenle tespitler kesin bir şekilde yapılabilmektedir. Tespit sırasında termal kamera kullanılmaktadır. Termal kamera kullanımı ile sıcaklık farkı tespiti çok kısa sürede yapılmaktadır. Ayrıca akustik dinleme cihazı kullanımı da kaçak tespitlerinde kesin sonuçlar vermektedir.

Su kaçağı olduğu düşünülen bölgede, dinleme işlemi yapılarak tamir edilmesi gereken nokta belirlenmektedir. Bunun dışında, su kaçağı olan bölgede basınç barı yükselmektedir. Artan basıncı tespit ederek su kaçağını bulmak mümkündür. Basınç ölçümü de basınç ölçer aracılığı ile yapılmaktadır. Bu etkili yöntemler kullanılarak kısa sürede kaçak tespiti ile birlikte çözüm sunulmaktadır. Etimesgut su tesisatı tamiri yapan firmamız, tesisat tamirini büyük bir özveri ile gerçekleştirmektedir.

Su Tesisatı Neden Kaçak Oluşturmaktadır?

Su tesisatında pek çok nedenlere bağlı olarak kaçak oluştuğu görülmektedir. Etimesgut 7/24 su tesisatçısı olan firmamız borularda meydana gelen hasarlar nedeni ile oluşan kaçaklara sıklıkla rastlamaktadır. Muslukların doğru kullanılmaması bile boru hattında hasarın oluşmasına neden olmaktadır. Hızlı bir şekilde açılan ve kapatılan musluklar, borulara zarar vermektedir. Ayrıca lavabolarda temizlik sırasında kullanılan kimyasalların da tesisata uzun dönemde zarar verdiği bilinmektedir.

Su tesisatının bulunduğu yapıda gerçekleştirilen farklı inşaat çalışmaları sırasında boru hattının zarar görmesi imkân dahilindedir. Ayrıca su tesisatının yapılması sırasında dayanıksız malzeme kullanımı da kaçakların kısa sürede ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Etimesgut su tesisatı tamiri yapan firmamız her türlü su kaçaklarını etkili yöntemlerle onarmaktadır.