Etimesgut Nöbetçi Tesisatçı

Etimesgut Nöbetçi Tesisatçı

07 May. 20

Su tesisatçısı, ev veya işyerlerinde bulunan suyun, tesisat yardımı ile kaynaktan kullanıcılara ulaşması için gerekli tesisatı bağlayan ya da onaran kişidir. Aynı şeklide kirli suların da tesisat üzerinden aktarılması için gerekli sistemler tesisatlardır. Etimesgut nöbetçi tesisatçı sunduğu tesisat hizmeti ile tüm tesisat sorunlarına çözüm bulmaktadır. Su tesisatçısı yalnızca tesisat problemleri ile ilgilenmemektedir. Aynı zamanda tesisatın baştan sona kadar döşenmesi konusunda da hizmet sunmaktadır. Zamanla yıpranan ve zarar gören borularda çatlamalar ve kırılmalar meydana gelmektedir.

Etimesgut Nöbetçi Tesisatçı Hangi Ekipmanları Kullanır?

Etimesgut su tesisatçısı tarafından hizmet sunumunda modern ekipmanlar kullanılmaktadır. Günümüzde su tesisat borularının onarımları için daha pratik yöntem ve ekipmanlar tercih edilmektedir. Hassas ölçüm cihazları ile sorunlu olan bölge tespit edilerek onarılmaktadır. Sorunun tespiti için tüm duvarı tamamen kırmak gibi uygulamalar artık eskide kalmıştır. Etimesgut nöbetçi tesisatçı olarak su tesisatında meydana gelen sorunların tespiti ve çözümü için şu cihazlar kullanılmaktadır:

  • Duvarda sızıntı nedeniyle oluşan sıcaklık farkı tespiti için termal kamera,
  • Sızıntının kaynağını tam olarak tespit etmek için akustik dinleme cihazı,
  • Su kaçağı olan bölgede barın artması nedeni ile basınç ölçme cihazı.

Etimesgut kırmadan su kaçak tespiti yapan firmamız sayesinde zarar gören borular kısa sürede değiştirilmektedir. Hasarlı boruların değiştirilmemesi durumunda su kaçakları ve su sızıntıları meydana gelmektedir. Su kaçaklarının ileride yol açacağı ciddi bir problem olduğu unutulmamalıdır.

Su Tesisatı Kısa Sürede Onarılmazsa Ne Olur?

Etimesgut 7/24 su tesisatçısı tarafından zarar gören su tesisatları vakit kaybetmeden onarılmalıdır. Tesisat onarımı gerçekleşmezse önemli problemler ortaya çıkmaktadır. Bu problemlerin en başında sızıntı olan yapının dayanıklılığının azalması durumu yer almaktadır. Hasarlı boru hattından sızan su, yapının çürümesine ve aşınmasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda duvarda büyük sarı lekeler ve su izleri görülmektedir. Ayrıca bu tarz alanlarda böcek oluşumuna da rastlanmaktadır. Üst katta meydana gelen sızıntı sonucunda alt kata su sızması da karşılaşılan diğer durumlar arasında yer almaktadır.

Pek çok neden sonucunda su tesisatları zarar görmektedir. Örneğin bina dışında yapılan bir inşaatın dikkatli yapılmaması sonucunda borular kırılabilmektedir. Zarar gören su borularının onarımı ve değiştirilmesi için Etimesgut nöbetçi tesisatçı olarak bir telefon kadar uzağınızdayız.