Bağlıca Nöbetçi Tesisatçı

Bağlıca Nöbetçi Tesisatçı

07 May. 20

Su tesisatı çeşitli nedenlerle zarar görebilmektedir. Zarar gören tesisatın değiştirilmesi ya da onarılması gerekmektedir. Bağlıca nöbetçi tesisatçı olarak su kaçaklarına sebep olan zarar görmüş boruların kısa sürede onarımı ve değişimi sağlanmaktadır. Tesisat onarımları sırasında duvarın ya da zeminin minimum düzeyde kırılması esas olmaktadır. İyi bir tesisat hizmetinde duvarda ya da zeminde yer alan su sızıntılarının onarımı için çok sayıda kırma işlemi yapılmamalıdır. Eski dönemde kullanılan klasik yöntemlerin yanı sıra günümüzde modern yöntem ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Bağlıca su tesisatı tamiri firması olarak doğru yöntem ve ekipmanlar kullanılarak su tesisatı onarımları kısa sürede çözülmektedir.

Bağlıca Nöbetçi Tesisatçı Hangi Tür Tesisatları Onarmaktadır?

Bağlıca su tesisatçısı olarak tüm tesisat problemlerini çözüme kavuşturmaktayız. Yaşam alanlarında iki tip tesisat bulunmaktadır. Bunlardan biri temiz su tesisatı, diğeri de pis su tesisatıdır. Temiz su tesisatı, su kaynağından gelen ve kullanılabilen suyun aktarımını sağlamaktadır. Pis su tesisatları ise kullanılan ve atık duruma gelmiş olan suyun kanalizasyona aktarımını sağlayan su tesisatlarıdır. Pis su tesisatının onarımı biraz daha zahmetli bir tesisat onarımını gerektirmektedir. Ancak Bağlıca nöbetçi tesisatçı olarak her türlü onarım, profesyonel ekibimizle ve son teknoloji ekipmanlar kullanılarak pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Su Tesisatı Kaçakları Neden Meydana Gelmektedir?

Su tesisatında meydana gelen sızıntı ve kaçakların pek çok nedeni bulunmaktadır. Bağlıca kırmadan su kaçak tespiti yapan firma olarak karşılaştığımız temiz su tesisatı kaçaklarının nedeni şunlardır:

  • Yaşam alanında bulunan muslukların aniden açılıp kapatılması nedeniyle borularda çatlakların oluşması,
  • Şebeke suyunun bazı zamanlarda yüksek basınçlı bir şekilde gelmesi,
  • Hatalı bir şekilde su tesisatının takılmış olması,
  • Duvarda yapılan delme ya da montaj işlemlerin boru hattına zarar vermesi,
  • Su tesisatının kalitesiz malzeme kullanılarak döşenmiş olması.

Her ne sebeple olursa olsun su tesisatından kaynaklı olarak meydana gelen arızalar, ciddi sorunlara yol açmaktadır. Duvar arkasında meydana gelen su kaçakları, yapının dayanıklılığına zarar vermektedir. Su kaçakları, tespit edilemediği sürece gereksiz su tüketimi de meydana gelmektedir. Bağlıca nöbetçi tesisatçı olarak tüm tesisat problemleri için doğru çözümlerle yanınızdayız.