Yenikent 7/24 Su Tesisatçısı

Yenikent Nöbetçi Tesisatçı

27 Nis. 20

Binalarda farklı nedenlerde su tesisatlarının zarar görmesi ihtimal dahilindedir. Binada sonradan yapılan bir inşaat işi sırasında tesisat boruları zarar görebileceği gibi, lavabo giderlerinde kullanılan kimyasal bir madde bile boru hattına zarar verebilmektedir. Yenikent 7/24 su tesisatçısı olarak zarar gören boru hattının tamirini gerçekleştirmekteyiz. Tesisatın tamir edilmesi için eski yöntemler yerine modern yöntemleri kullanarak kısa sürede, sızıntı sorununa çözüm bulmaktayız.

Yenikent 7/24 Su Tesisatçısı Boru Hasarını Tamir Etmediğinde Ne Olmaktadır?

Yenikent su tesisatçısı olarak boru sisteminde meydana gelen sorunları teknolojik ekipmanlar kullanarak tespit etmekteyiz. Boru hattında meydana gelen sorunlar tespit edilmediğinde, karşılaşılan problemler şunlardır:

  • Binanın duvarlarında kabarmaların görülmesi,
  • Duvarların sararması,
  • Alt kattaki binaya su sızması,
  • Duvarların küflenmesi ve böcek oluşumunun görülmesi,
  • Binanın sağlamlığının azalması, yapının dayanıksız bir hale gelmesi.

Yenikent 7/24 Su Tesisatçısı Tespit Sırasında Hangi Yöntemleri Kullanmaktadır?

Yenikent 7/24 su tesisatçısı boru hattındaki sızıntının tespiti sırasında gelişmiş cihazlardan yardım almaktadır. Hizmet sırasında yararlanılan ekipmanlar şunlardır:

  • Termal kamera,
  • Akustik ses dinleme cihazı,
  • Basınç düşürücü ve basınç ölçer.

Termal kamera yardımı ile su sızıntısının olduğu alan geniş bir şekilde belirlenmektedir. Alan tespiti yapıldıktan sonra sızıntının bulunduğu bölge kesin olarak anlaşılmaktadır. Yenikent nöbetçi tesisatçı olarak akustik ses dinleme cihazı bu aşamada kullanılmaktadır. Cihaz yardımı ile ses dinlenmektedir ve tamir edilmesi gereken nokta bulunmaktadır.

Borularda sızıntı meydana geldiğinde sızıntı olan bölgede bar yükselmektedir. Barın yükselmesi de sızıntı olan bölgenin anlaşılması için bir işaret olmaktadır. Basınç ölçer cihazı ile basınç ölçümü yapılmaktadır ve sızıntı olan bölge tespit edilmektedir. Yenikent su tesisatı firması olarak modern cihazları büyük bir titizlikle kullanmaktayız.

Yenikent 7/24 Su Tesisatçısı Hangi Boru Hattı Sorunları ile Karşılaşmaktadır?

Çalışma sırasında pek çok nedenle meydana gelen boru hattı sızıntıları ve tesisat problemleri ile karşılaşmaktayız. Yenikent 7/24 su tesisatçısı olarak kombilerde meydana gelen kaçaklara, demir borularda ve parkelerde oluşan su sızıntılarına ve binadaki pek çok bölgede yaşanan boru hattı problemlerine rastlamaktayız. Tüm problemleri kısa sürede tespit ederek tamir ediyoruz. Bizler ile iletişime geçerek sizlerde sunmuş olduğumuz tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.