Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

25 Ağu. 19

Su kaçakları, günümüzde yapıların eskimesi sonucunda en çok karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir. Problemin bu kadar sık karşımıza çıkması ve verdiği maddi manevi olumsuzlukların artması, bazı durumlarda da dikkatsiz kullanımdan kaynaklanıyor. Çünkü su tesisatlarının yapısının bozulmaması, daha iyi bir şekilde uzun yıllar daimi olabilmesi için dikkat oldukça mühimdir. Ancak bazı durumlar bir araya geldiğinde, hepimizin mustarip olduğu su kaçakları bu şekilde ortaya çıkabiliyor. Peki, su kaçaklarının oluşma aşamasından sonra, su kaçak tespiti nasıl yapılır? Su kaçak tespitinde hangi ekipmanlar kullanılır? Sizlere bu temel hususlardan genel itibari ile bahsetmeye çalışalım.

Su Kaçak Tespiti Hangi Yöntemle Yapılır?

Su Kaçak Tespiti Hangi Yöntemle Yapılır?

Su kaçakları ile karşı karşıya kalındıktan sonra, çok zaman kaybetmeden su kaçak tespiti hizmeti alınması çok önemlidir. Peki, su kaçak tespiti hizmeti nasıl alınır? Firmalar tarafından su kaçak tespiti nasıl yapılır? Şimdi bu temel hususlardan bahsetmeye çalışalım.

  • Öncelikli olarak su kaçak belirtilerinin farkına varılıp, uzman su tesisatçısına su kaçak tespiti hizmeti talebi iletilmelidir. Hizmet bu aşamadan sonra başlar.
  • Adrese gelen su tesisatı ustaları, gerekli olan ekipmanlarla öncelikli olarak yapı kontrolü yaparlar. Bu durumda da ilk önce alt komşu ile irtibata geçilir.
  • Alt komşudan alınan bilgiler, su kaçaklarının hangi tesisatta oluştuğunu fark etmeye yardımcı olur. Eğer alt kata kesik kesik bir sızıntı varsa, bu durum pis su tesisatı kaçağının belirtisi olurken, devamlı bir su sızıntısı varsa da bu durum temiz su tesisatı kaçağının belirtisidir.
  • Daha sonra, su kaçağının olduğu yapıda, termal su kaçak tespit cihazı ile işleme başlanır. İşlem çerçevesinde bu cihaz, kaçak olduğu düşünülen tesisatın, kızılötesi ışınlar ile ortaya çıkarılmasını sağlar. Bunun sonucunda da akustik dinleme cihazı için uygun ortam oluşturulur.
  • Tüm bu aşamalar sonucunda, akustik dinleme cihazı ile noktasal tespite başlanır. Bu cihaz ise kulaklıkla dinleme yapılma imkânı verdiği için, noktasal tespit kırmadan gerçekleştirilir. Ses hareketlerinin en ince ayrıntısına kadar dinlenmesi, hizmeti daha profesyonel hale getirecek, hata payı en aza inecektir.
  • Termal su kaçak tespit cihazı ve akustik dinleme cihazı bir arada kullanılması gerekir. Eğer bir arada kullanılmazsa, gerekli olan verim alınamaz. Bunun sonucunda da noktasal ve kırmadan su kaçak tespit hizmeti verilememiş olacaktır.

Yukarıdaki aşamalar, tüm su tesisatçılarının uyması gereken aşamalardır. Uyulmadığı takdirde ise, yukarıda da bahsedildiği gibi avantaj sağlanamaz.

Su Tesisatçısı Firmamız

Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamız, su tesisatı alanında kendini kanıtlamış, profesyonel çalışma sistemi ile müşteri memnuniyetini kendine hedef edinmiş firmalar arasındadır. Bu nedenle, su kaçaklarının tespiti işleminde tüm prensipleri göz önüne alarak, sizlere aynı kalitede hizmet vermeye çalışıyoruz. Su kaçak tespiti nasıl yapılır? Sorusunda sizleri yukarıdaki gibi bilgilendirmeye çalıştık. Sizler daha fazla bilgi almak isterseniz, bizlerden her konuda bilgi alma şansına da sahipsiniz.

Verdiğimiz su kaçak tespiti hizmetimiz, hizmet bölgelerimize günün her saatinde ulaştırılmaktadır.  Bu nedenle, bizlerden her konuda hizmeti 7/24 alabiliyorsunuz. Aynı zamanda, müşteri memnuniyeti odaklı olarak hareket ederek, uygun fiyatlı bir hizmet veriyoruz. Sizlerde verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak, bizlerden her konuda bilgi almak isterseniz, telefon numaralarımızdan bizlere günün her saatinde ulaşabilirsiniz.