Su Kaçaklarının Belirtileri Nelerdir?

Su Kaçaklarının Belirtileri Nelerdir?

24 Ağu. 19

Ülkemizde karşı karşıya kaldığımız problemler, temel fizyolojik ihtiyaçlarımızı kısıtlayan problemlerdir. Bildiğiniz gibi de temel fizyolojik ihtiyaçlar, kişinin yaşamının devam ettirilebilmesi için gerekli olan ihtiyaçlardır. Su kullanımı ve tüketimi bu ihtiyaçlar arasında ilk sırada olduğundan dolayı da, herhangi bir problem ile karşı karşıya kalındığında, yaşam fonksiyonları büyük oranda kısıtlanmış oluyor. Peki, nedir bu su ile ilgili problemler? Elbette ki su kaçaklarıdır. Su kaçakları ile karşı karşıya kalındığında, yapılması gerekenler yapılmadığı için, maddi ve manevi pek çok problem ile karşı karşıya kalınabiliyor. Ancak öncelikli olarak elbette ki su kaçaklarını fark etmek gerekir. Peki, su kaçaklarının belirtileri nelerdir? Su kaçaklarını nasıl anlayabiliriz? Sizlere bunlardan bahsedelim.

Su Kaçaklarının Oluştuğunu Nasıl Fark Edebiliriz?

Su Kaçaklarının Oluştuğunu Nasıl Fark Edebiliriz?

Su kaçakları ile artık sık sık karşılaşmaya başladık ve bu durumdan maddi ve manevi açıdan çok fazla etkilenmemek için, su kaçaklarının belirtilerini öğrenmek gerekir. Peki, su kaçak belirtilerini anlamak için, herhangi bir ekipmana gerek var mıdır? Elbette ki hayır. Bazı önemli kıstaslara dikkat ettiğiniz müddetçe, su kaçaklarının evinizde veya iş yerinizde olduğunu kolay bir şekilde fark edebilirsiniz. Şimdi sizlere bunun için gerekli olan kıstasları açıklamaya çalışacağız.

  • Su faturaları her ay belirli bir düzeyde gelirken, artık oldukça yüksek miktarda gelmeye başlamış ise,
  • Kullanılan musluk ve bataryaların tamamı kapalı halde iken bile su sayacı halen dönmeye devam ediyor ise,
  • Duvarlarda renk değişiklikleri ile karşılaşılmaya başlanmış ise,
  • Alt komşudan, “tavanımda sararmalar mevcut ve rutubet kokusu gelmeye başladı” şeklinde şikâyetler almaya başlamış iseniz,
  • Evinizde veya su kaçağının olduğunu düşündüğünüz yerde rutubet kokusu baş göstermiş ise,
  • Kanalizasyon ağlarında yaşamlarını sürdüren böcekler ile karşılaşma sıklığınız artmış ise,
  • Fayans veya mermerlerin üzerlerine su birikmeye başlamış ve silinmesine rağmen halen su birikiyor ise,
  • Derz aralarının beyaz renkli olması gerekirken, renkleri yavaş yavaş sarıya dönmeye başlamış ise, su kaçakları ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Ada Dekorasyon su tesisatçısı firmamız, su tesisatı alanında tecrübeli olup, tüm bu konularda sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetlerini de vermektedir. Verilen tüm bu hizmetlerin yanı sıra, ortaya konulan değerlendirmeler ve yapılan kontrollerde oldukça mühimdir. Bu işlemlere yönelik hizmetleri firmamızdan günün her saatinde alabilir, bu şekilde memnuniyet düzeyinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Firmamız, sizler için gerekli olan su kaçak tespiti ve su kaçak tamiri hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam edecektir. Bunun için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.