Su Kaçaklarının Sebepleri Nelerdir?

Su Kaçaklarının Sebepleri Nelerdir?

21 Ağu. 19

Hayatımızın her alanın suya ihtiyaç duyarız ve suyun bize kattığı faydalar hali hazırda saymakla bitmez. Ancak bazı durumlarda su kullanımının sekteye uğraması, insanların hayatlarını da oldukça olumsuz etkiliyor. Su kullanımının bahsedilen olumsuzluğu ise, su kaçaklarıdır. Peki, su kaçaklarının sebepleri nelerdir? Su kaçakları ne gibi zararlar verir? Sizlere bunlardan bahsetmeye çalışalım.

Öncelikli olarak su kaçaklarının, pek çok farklı sebepten meydana gelebileceğini bilmek gerekir. Genel çerçevede bakıldığında ise, insani hatalardan meydana gelen su kaçakları daha azdır. Çünkü temiz ve pis su tesisatları duvar altından geçtiği için, bu hususta kişilerin yapacağı olumsuzluklar oldukça azdır. Ama yine de kullanıcı hatalarından doğan su kaçakları yok değildir. Bu nedenle, su kaçaklarının sebepleri nelerdir? Sorusuna sizler için cevap vermeye çalıştık. Çünkü bu sorunun çözülmesi, kişileri pek çok maddi ve manevi olumsuzluktan kurtaracaktır.

Su Kaçakları Nasıl Oluşur?

Su Kaçakları Nasıl Oluşur?

Su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar, insanların hayatlarını olumsuz etkiliyor ancak bu kaçakların meydana gelmesi anından itibaren su kaçak tespiti ve tamiri hizmetini alırsanız, karşılaşacağınız sorunlar en aza iner. Bu nedenle öncelikli olarak su kaçaklarının ortadan kaldırılması için hizmet almakta gecikmemelisiniz. Şimdi sizlere bu hususlarda önemli olan kaçak sebeplerinden bahsedelim.

  • Su tesisatlarının döşenmesi sırasında, tesisatı döşeyen ustaların kalitesiz malzemeler kullanması,
  • Tesisatlar döşenirken, ustaların hataları veya yanlışlıkla pimaş boruların içerisine ufak çaplı inşaat malzemelerinin kaçması,
  • Bina yaşının yüksek olması durumunda, galvaniz boruların artık çürümeye yüz tutması,
  • Kullanılan kimyasal tıkanıklık açıcıların, pimaş borularının contalarını çürütmesi ve bu şekilde sızıntının oluşması,
  • Tadilat ve dekoratif faaliyetler sonucunda su tesisatlarına zarar verilmesi,
  • Kullanıcıların musluk veya bataryaları hızlı bir şekilde açıp, kapatması,
  • Şebeke suyunun, su tesisatlarına her zamanki seviyeden daha basınçlı gelmesi, su tesisatlarında meydana gelen kaçakların başlıcalarıdır.

Yukarıda belirtilen su kaçaklarının oluşmasına sebep olan durumlar, insanların hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Bahsedilen olumsuzluklar arasında en önemlisi ise hepimizin bildiği gibi sağlık sorunları olmaktadır. Bu tür problemlerle ve sağlık sorunları ile karşılaşmamak için de, her zaman için su kaçak tespiti ve tamiri hizmeti almak gerekir.

Ada Dekorasyon su tesisatçısı olarak, sizlere su kaçakları ile ilgili danışmanlık hizmeti veriyoruz. Verdiğimiz hizmetler arasında su kaçak tespiti ve tamiri de bulunduğu için, bizlerden her türlü hizmeti günün her saatinde kesintisiz bir şekilde alabilirsiniz.